امروز: یکشنبه، 29 مهر 1397
مرجع آموزش تخصصی طب سنتی و طب اسلامی

12/22 1396
جوشهای صورت متنوع هستند ، یکی از شایع ترین آنها جوشهای قارچی چرکی و جوشهای غرور جوانی و یا جوشهایی به سبک زنا است.

افراد باید بر طبق سنی که دارند آب آشامیدنی سالم و آب جوشیده ولرم در جیره غذایی خود داشته باشد. مثلا 38 سال به بالا 8 لیوان ، سن 38 سال به پایین 6 لیوان و سن کمتر از آن 4 لیوان در روز می توانند آب بنوشند. البته به میزان تحرک افراد هم بستگی دارد اینکه فرد کار سنگین انجام می دهد یا نه و یا بیماریی مثل شن و سنگ کلیه دارد یا نه ، ویا فرد دارای غلظت خون هست یا نه .


پس هیچ مایعی جایگزین آب آشامیدنی سالم نیست . کمبود آب بدن و نیاز شدید بدن به آب هم جوشهای چرکی بدن را زیاد می کنند و هم غلظت خون را بالا می برند . همچنین افراد می توانند با ناهار و شام کاهوی بدون سس بخورند و همچنین شب ها یک عدد لیمو شیرین بخورند و زمانی که فصل لیمو شیرین نیست می توانند یک قاشق چایی خوری ترنجبین با آب مخلوط کنند و بخورند.

اگر بخواهند جوشهای چرکی خشک شوند و بیفتد می توانند پنبه را به آبلیموی ترش تازه آغشته کنند و روی جوشها بگذارند و بعد پنبه را بردارند. بدون اینکه آنرا فشار دهند . خودش خشک می شود و می افتد.

اگر کسی پوستش علاوه بر جوش خارش هم داشته باشد میتواند از روغن کوشنه قُسط استفاده کند که هم ضد خارش است و هم ضد اگزما. همچنین می توانند از محلول سرکه سیب طبیعی و آب روی جوشها بگذارند. جوشها خشک می شوند و خارش آن هم ازبین می رود.

اگر کسی بخواهد از صابون استفاده کند صابون گل ختمی توصیه می شود و اگر پماد بخواهند می توانند از پماد آکنیل استفاده کنند.

به هر حال اگر کسی بخواهد هم خونش رقیق و تسویه شود و هم صورتش جوش نزند می تواند از جوشانده مخلوط عناب و زرشک استفاده کند که دارویی بسیار قوی است.

قندهای شیمیایی،نوشابه های گازدار،کافئین زیاد و چربی با ترنس بالا جوشهای چرکی و جوشهای غرور جوانی و اگزما را تشدید و حتی زنا را تشدید می کند.


پخش فیلم در سایت شما

<iframe width="580px"  height="456px" style="border:0px;overflow: hidden;" src="https://dl.tmr7.com/TMR/Ziaei/akneh.mp4?w=640&h=360"></iframe>

دانلود فایل
 

   سنگ لوزه / عفونت لوزه / درمان ، علل ، علایم و راه های پیشگیری / طب سنتی / ضیایی

 

   پرکردن دندان سوراخ / طب سنتی / روغن حنظل / تبریزیان

 

   خواص شگفت انگیز نوره یا واجبی در روایات شیعه و طب سنتی / شیمی درمانی طبیعی

 

   خواص شگفت انگیز عنبر نسارا در درمان انواع عفونت

 

   درمان گرفتگی بینی / آیت الله دکتر سید حسن ضیایی

 

   درمان سرفه کودکان / آیت الله دکتر سید حسن ضیایی

 

   پیشگیری و درمان سرطان با طب سنتی / آیت الله دکتر سید حسن ضیایی

ارسال نظر

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *
عکس خوانده نمی شود